Casa Vacanza Annamaria

  • Wi-Fi
  • Barnsängar
  • Luftkonditionering
  • Inga husdjur

Det bekväma hotellet Casa Vacanza Annamaria Neapel, som har ett arkeologiskt museum, är beläget inom 2 km från San Gregorio Armenos kyrka. Detta hotell har också en parkering.

Rummen har balkong tillsammans med luftkonditionering, samt plattskärms-TV med satellitkanaler. Rummen på detta boende är utrustade med vattenkokare, kylskåp och köksredskap. Gästerna kan använda hårtorkar och badlakan i de privata badrummen som är utrustade med en bidé, en separat toalett och en dusch.

Restaurangen Pizzeria Starita a Materdei erbjuder ett urval av rätter, ungefär 17 minuter till fots från Casa Vacanza Annamaria.

Det bekväma hotellet ståtar med ett behändigt läge ungefär 10 minuters bilresa från Neapels katedral och ungefär 25 minuter till fots från Cappella Sansevero. Sevärdheter i området inkluderar Gesu Nuovo-kyrkan (1 km) och Santa Chiara (1,1 km). För att berika ditt historiska medvetande kan du besöka Castel dell'Ovo, som ligger inom 3 km från Casa Vacanza Annamaria i Neapel. Det är nära tågstationen Montesanto och 10 minuter med bil till flygplatsen Neapels internationella.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Casa Vacanza Annamaria Neapel
B&B Napoli Da Vivere
Mobilpris

B&B Napoli Da Vivere

9.0
Utmärkt 20 recensioner
156 m från boendet
USD 125 USD 113
per natt
B&B Canta Napoli
Mobilpris

B&B Canta Napoli

9.2
Utmärkt 12 recensioner
205 m från boendet
USD 102 USD 92
per natt
Dea Suite
Mobilpris

Dea Suite

9.8
Exceptionellt 114 recensioner
225 m från boendet
USD 115 USD 104
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Neapels internationella Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Naples central train station
    2,9 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Hushållning

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00 till 15:00
    Utcheckning: från 10:00 till 11:00
    Licensnummer15063049EXT3888,IT063049C2ERFYYL6X
    Vanliga frågor
    • 🌇
      Ligger hotellet Casa Vacanza Annamaria nära stadens centrum?
      Neapels centrum kan nås inom 20 minuters promenad från hotellet Casa Vacanza Annamaria.
    • 🚎
      Finns det några hållplatser för kollektivtrafiken bredvid hotellet Casa Vacanza Annamaria?
      Den närmaste tunnelbanestationen är Salvator Rosa tågstation, den ligger inom 10 minuters promenad från hotellet Casa Vacanza Annamaria och den närmaste busstationen är Santacroce - Parco Nuovo placerad inom 10 minuters promenad bort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Neapels internationella Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Naples central train station
    2,9 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Casa Vacanza Annamaria Neapel

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng